Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
- Rusko na Ukrajine za uplynulý týždeň stratilo viac ako 10-tisíc vojakov
Občan Tadžikistanu spoluzakladal v Nemecku bunku Islamského štátu, dostal sedem rokov väzenia
26.1.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecký súd v utorok odsúdil občana Tadžikistanu za spoluzakladanie bunky extrémistickej skupiny Islamský štát v Nemecku a podporu dvoch plánovaných útokov.
Štátny súd v Düsseldorfe odsúdil 31-ročného Ravsana B., ktorého celé meno nebolo zverejnené v súlade s nemeckými pravidlami ochrany súkromia, na sedem rokov väzenia.
Súd uviedol, že spomenutý muž, ktorý žil v západonemeckom meste Wüppertal a vo väzbe je od marca 2019, založil spolu s ďalšími podozrivými tadžického pôvodu bunku Islamského štátu.
Ďalšiemu členovi bunky dodal poloautomatickú pištoľ na zastrelenie muža v Nemecku, ktorý kriticky komentoval islam. Tento útok však nemecké orgány zmarili.
Podieľal sa tiež na prevodoch peňazí Islamskému štátu v Sýrii. Pri stanovení trestu súd zohľadnil skutočnosť, že muž sa k priestupkom vo veľkej miere priznal a poskytol informácie o ďalších údajných členoch bunky, ktorých taktiež postavia pred súd.
Viac k témam: islamský štát, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Občan Tadžikistanu spoluzakladal v Nemecku bunku Islamského štátu, dostal sedem rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Milenka. Silný, bolestne krásny román o láske, vine a žene, ktorá milovala zakázaným srdcom
Prieskum si posvietil na dôveryhodnosť politikov, Šimečka je na tom horšie ako Pellegrini
Pozmeňovací návrh nič nevyriešil, zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov je v rozpore s ústavou aj právom EÚ