Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
O kreslo šéfa konzervatívcov sa uchádza už len šesť kandidátov, Matt Hancock zo súboja odstúpil
LONDÝN 14. júna (WebNoviny.sk) - O kreslo šéfa britských konzervatívcov sa uchádza už len šesť kandidátov. Minister zdravotníctva Matt Hancock po prvom kole hlasovania priznal, že nemá potrebnú podporu na to, aby v súboji uspel. V prvom kole získal iba 20 hlasov od celkovo 313 konzervatívnych poslancov.
Víťazom hlasovania sa stal bývalý minister zahraničných vecí a exstarosta Londýna Boris Johnson so 114 hlasmi.
Na druhom mieste skončil šéf britskej diplomacie Jeremy Hunt so 43 hlasmi a tretiu priečku obsadil minister životného prostredia Michael Gove s 37 hlasmi. Koho Hancock v ďalších kolách podporí, nepovedal.
Ďalšie kolá hlasovaní sa uskutočnia budúci týždeň. Najúspešnejší dvaja kandidáti sa dostanú do boja o hlasy širšej základne strany. Víťaz, ktorý obsadí aj premiérsky post, by mal byť oficiálne známy koncom júla.
Viac k témam: Konzervatívna strana
Zdroj: Webnoviny.sk - O kreslo šéfa konzervatívcov sa uchádza už len šesť kandidátov, Matt Hancock zo súboja odstúpil © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Na juhu Číny sa do rieky zrútila časť mosta, dvaja ľudia sú nezvestní
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve