Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Nový janovský most otvoria v auguste, momentálne ho podrobujú testom stability
Webnoviny 21. júl 2020 740
21.7.2020 (Webnoviny.sk) - Nový most známeho architekta Renza Piana v talianskom Janove oficiálne otvoria 3. augusta. V utorok to na Facebooku oznámil starosta mesta Marco Bucci.
Ceremónia pri príležitosti otvorenia diaľničného viaduktu nad riekou Polcevera sa uskutoční za účasti talianskeho prezidenta Sergia Mattarellu a premiéra Giuseppeho Conteho. Most sa bude volať Genova San Giorgio. V súčasnosti sa podrobuje testom stability.
Viac o téme: Koronavírus
Stavebné práce na novom viadukte sa začali v apríli 2019 a neprerušili ich ani počas akútnej fázy pandémie koronavírusu, ktorá Taliansko tvrdo zasiahla. Stavba nahradí pôvodný most Morandi, ktorý sa zrútil v auguste 2018. O život vtedy prišlo 43 ľudí.
Viac k témam: cestný most, Koronavírus, viadukt
Zdroj: Webnoviny.sk - Nový janovský most otvoria v auguste, momentálne ho podrobujú testom stability © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO
Kauza Daniela Tupého pokračuje, súd sa po rokoch vracia k ďalším svedkom
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia