Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Nový britský premiér Rishi Sunak zostavuje svoju vládu, zostávajú v nej minister financií Hunt či šéf obrany Wallace
25.10.2022 (Webnoviny.sk) -
Nový britský premiér Rishi Sunak zostavuje svoj vládny kabinet. Ako informuje spravodajský portál BBC, v novej vláde zostáva Jeremy Hunt, ktorý bude naďalej pôsobiť ako minister financií. Do tejto funkcie ho pred 11 dňami menovala predošlá premiérka Liz Truss.
Za vicepremiéra a ministra spravodlivosti Sunak menoval Dominica Raaba. Na týchto postoch politik pôsobil aj vo vláde niekdajšieho ministerského predsedu Borisa Johnsona. Šéfom rezortu zahraničia zostáva James Cleverly.
Svoju funkciu ministra obrany si udržal aj Ben Wallace, ktorý v nej pôsobí od júla 2019. Jeho zotrvanie vo funkcii sa podľa BBC očakávalo vzhľadom na to, že vedie reakciu Spojeného kráľovstva na vojnu na Ukrajine.
Viac k témam: Britská vláda
Zdroj: Webnoviny.sk - Nový britský premiér Rishi Sunak zostavuje svoju vládu, zostávajú v nej minister financií Hunt či šéf obrany Wallace © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve