Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Novinári v Albánsku protestujú pred parlamentom proti novej legislatíve, ohrozila by slobodu slova
18.12.2019 (Webnoviny.sk) - Desiatky novinárov protestovali v stredu pred albánskym parlamentom, v ktorom poslanci prerokúvajú "balík opatrení proti nactiutŕhaniu". Ten by umožnil trestať online médiá vysokými pokutami a dal by mimoriadne právomoci vládnym regulátorom médií.
Pätnásť novinárskych a občianskych organizácií vyzvalo v tejto súvislosti parlament, aby odmietol vládou navrhnutú legislatívu, ktorá by podľa nich "ohrozila slobodu slova a slobodu médií v krajine a dostala sa do rozporu s medzinárodnými princípmi".
Protestujúci novinári uviedli, že sa v prípade schválenia opatrení obrátia na ústavný súd. Návrh už kritizovali aj zahraničné organizácie, podľa ktorých nespĺňa medzinárodné štandardy.
Viac k témam: albánsky parlament, pokuty, sloboda médií, sloboda slova
Zdroj: Webnoviny.sk - Novinári v Albánsku protestujú pred parlamentom proti novej legislatíve, ohrozila by slobodu slova © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Jaromír je terorista, rozhodol súd a potvrdil mu štvorročný trestNasledujúci článok
Corbynovu nerozhodnosť v otázke brexitu kritizoval aj Blair
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová