Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Nová lyžiarska sezóna má prvé obete, lavína v Alpách zabila dvoch ľudí
Webnoviny 9. november 2019 823
9.11.2019 (Webnoviny.sk) - Lavína pripravila v rakúskych Alpách o život dvoch lyžiarov. Rakúsky verejnoprávny vysielateľ ORF informoval, že sa muži lyžovali mimo vyznačenú zjazdovku v údolí Ötztal v spolkovej krajine Tirolsko, keď ich strhla padajúca masa snehu. Jeden z mužov mal podľa ORF lavínový airbag. Lyžiari sú prvými obeťami lavíny v novej sezóne.
Tirolská lavínová výstražná služba v piatok varovala pred zvýšeným rizikom lavín v dôsledku výdatného sneženia.
Viac k témam: lavína, lyžiari, tragédia
Zdroj: Webnoviny.sk - Nová lyžiarska sezóna má prvé obete, lavína v Alpách zabila dvoch ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Z frontu na východe Ukrajiny sťahujú svoje zložky proruskí separatisti aj armádaNasledujúci článok
Viac ako 70 krajín sa zaviazalo k obmedzeniu potravinového odpadu
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Fico by mohol vypustením „lex Beneš“ z Trestného zákona vyriešiť napätie v spoločnosti, tvrdí šéf Maďarskej aliancie Gubík
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry