Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Netanjahu v OSN vyhlásil, že Izrael bude pokračovať v „degradácii Hizballáhu“
Webnoviny 27. september 2024 578
27.9.2024 (SITA.sk) - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu povedal v piatok svetovým lídrom v Organizácii Spojených národov (OSN), že jeho národ bude „pokračovať v degradovaní Hizballáhu“, kým nedosiahne svoje ciele pozdĺž libanonskej hranice. Utlmil tým zároveň nádeje na medzinárodne podporované prímerie. Netanjahu povedal, že jeho vláda už nebude tolerovať každodenné raketové paľby z tejto oblasti.
„Izrael má plné právo odstrániť túto hrozbu a bezpečne vrátiť našich občanov do ich domovov. A to je presne to, čo robíme... Budeme pokračovať v degradácii Hizballáhu, kým nebudú splnené všetky naše ciele,“ povedal Netanjahu.
„Len si predstavte, keby teroristi zmenili El Paso a San Diego na mestá duchov... Ako dlho by to americká vláda tolerovala?“ povedal a dôrazne potriasol päsťou. „Avšak Izrael toleruje túto neúnosnú situáciu už takmer rok. No, dnes som sem prišiel povedať: A dosť.“
Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Izraelský premiér, napätie na Blízkom východe, Prímerie
Zdroj: SITA.sk - Netanjahu v OSN vyhlásil, že Izrael bude pokračovať v „degradácii Hizballáhu“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Trump sa stretol so Zelenským, označil to za dobré znamenie (foto)
Kaufland dáva mestám zelenú: Rozhodnite, kde pribudnú nové stromy a kvety
Fond na podporu umenia rozdelil výzvy, záujem o dotácie presiahol sto miliónov eur
Fico sa zastal svojho syna: Odmenu dostáva legálne, s kauzou Šimečkovcov sa to nedá porovnať – VIDEO