Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Netanjahu skritizoval britské rozhodnutie pozastaviť export zbraní do Izraela, vojnu vraj vyhrajú aj bez nich
3.9.2024 (SITA.sk) - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v utorok skritizoval britskú vládu za to, že sa rozhodla pozastaviť vývoz niektorých zbraní do Izraela pre obavy z porušovania medzinárodného práva. Na sociálnej sieti X predseda izraelskej vlády napísal, že tento krok je „hanebný“, ale nezmení „rozhodnutie Izraela poraziť Hamas“.
Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt
„S britskými zbraňami alebo bez nich, Izrael túto vojnu vyhrá,“ vyhlásil Netanjahu.
Britská vláda premiéra Keira Starmera oznámila svoje rozhodnutie v pondelok. Tento krok je skôr symbolický a má obmedzený vojenský vplyv.
Britské firmy predávajú Izraelu relatívne malé množstvo zbraní a komponentov v porovnaní s hlavnými dodávateľmi, ako sú USA a Nemecko. Cieľom však je zvýšiť tlak na Izrael, ktorým jeho frustrovaní spojenci chcú dosiahnuť ukončenie vojny v Pásme Gazy.
Viac k témam: Britský premiér, Izraelsko-palestínsky konflikt, Izraelský premiér, Zahraničie, Zbrane
Zdroj: SITA.sk - Netanjahu skritizoval britské rozhodnutie pozastaviť export zbraní do Izraela, vojnu vraj vyhrajú aj bez nich © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve