Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
3.2.2023 (Webnoviny.sk) - Nemecko schválilo dodanie tankov Leopard 1 Ukrajine. Oznámil to hovorca nemeckej vlády Steffen Hebestreit, informuje o tom portál denníka The Guardian.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Hebestreit potvrdil, že „vydali licenciu na export“ pre dodanie súkromným výrobcom zbraní na jeho staršie tanky Leopard 1, no neposkytol žiadne ďalšie podrobnosti.
Süddeutsche Zeitung informoval, že nemecká vláda schválila plán zbrojárskej spoločnosti Rheinmetall na predaj 88 starších tankov Leopard Ukrajine za viac ako 100 miliónov eur.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Dodávky Leopardov 1 zo zásob výrobcu by sa mohli začať hneď ako budú tanky opravené, uvádzajú noviny. Stále sú však problémy so zaobstaraním potrebnej 105-milimetrovej munície, dodáva.
Správa nasleduje po tom, ako nemecká vláda oznámila, že na Ukrajinu pošle 14 tankov Leopard 2 zo zásob Bundeswehru.
Viac k témam: nemecký tank Leopard, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko schválilo dodávky tankov Leopard 1 na Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve