Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Nemecko podporí Ukrajinu vo vojne, pošle jej 2700 protilietadlových rakiet
Webnoviny 3. marec 2022 500
3.3.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecko schválilo vyslanie 2700 protilietadlových rakiet na Ukrajinu. Informuje o tom nemecká tlačová agentúra DPA. Podľa nemenovaných predstaviteľov ministerstva hospodárstva sú to rakety zem-vzduch Strela sovietskej výroby, ktoré zostali zo zásob východonemeckej armády.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Nemecko minulý týždeň po ruskej invázii zrušilo svoj predchádzajúci postoj o poskytnutí zbraní Ukrajine. Berlín už schválil odoslanie 1000 protitankových zbraní a 500 rakiet zem-vzduch Stinger na Ukrajinu.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko podporí Ukrajinu vo vojne, pošle jej 2700 protilietadlových rakiet © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Piešťany chystajú na otvorenie letnej kúpeľnej sezóny bohatý program, Kolonádový most je však stále zatvorený – FOTO
Hasiči zasahovali pri požiari výrobnej haly automobilky v Holíči, zamestnancov včas evakuovali – FOTO
Polícia upozorňuje na dopravné obmedzenie v úseku horského priechodu Dargov, odstraňujú tam zhorený autobus