Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
25.1.2023 (Webnoviny.sk) - Nemecká vláda potvrdila, že poskytne Ukrajine tanky Leopard 2 a schváli žiadosti ďalších krajín, ktoré by chceli spraviť to isté.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Kancelár Olaf Scholz v stredu informoval, že „konajú v úzkej koordinácii“ so spojencami.
V stanovisku vláda informovala, že najprv poskytne Ukrajine jednu rotu tankov Leopard 2 A6, ktorú tvorí 14 vozidiel, z vlastných zásob. Cieľom je v spolupráci s ďalšími krajinami dodať Ukrajine dva prápory.
Viac k témam: Leopard 2A4, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecká vláda potvrdila, že Ukrajine poskytne tanky Leopard 2 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová