Piatok, 23. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Nemecká polícia zmarila útok tuniského teroristu, plánoval použiť toxický ricín
BERLÍN 14. júna (WebNoviny.sk) - Nemecká prokuratúra oznámila, že zmarila plánovaný útok pravdepodobného islamského extrémistu, pri ktorom chcel použiť jedovatý ricín.
Odporúčame:
Polícia zneškodnila útočníka, ktorý na smrť dobodal ľudí v mešite
Spolkoví prokurátori vo štvrtok uviedli, že 29-ročný Tunisan, ktorého identifikovali len ako Siefa Allaha H., si začal obstarávať materiál pre možný útok cez internet v polovici mája. Okrem iného šlo o semená, z ktorých sa dá získať ricín. To sa mu v júni aj podarilo a vyšetrovatelia našli toxickú látku počas stredajšej prehliadky jeho bytu v Kolíne nad Rýnom. Muža následne zadržali.
Prokuratúra stále vyšetruje, ako presne chcel muž látku použiť, tvrdia však, že v Nemecku plánoval útok. Dodali, že zatiaľ nemajú dôkazy o jeho spojitosti s extrémistickou organizáciou. Informácie denníka Bild, že tip na muža im dala americká tajná služba, nemeckí vyšetrovatelia zatiaľ nekomentovali.
Viac k témam: Nemecko, ricín, teroristický útok, terorizmus, Tunisko
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecká polícia zmarila útok tuniského teroristu, plánoval použiť toxický ricín © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
V Česku sa podarilo po takmer mesiaci chytiť zatúlanú kenguru
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Robiť viac neznamená byť hodnotnejší. Kniha, ktorá búra mýty o úspechu
dm spravila unikátny prieskum medzi Slovákmi: Ako sa staráme o naše zdravie a krásu?