Štvrtok, 9. júl 2026
Mimoriadne správy
- Koniec klietkových chovov v Európskej únii sa priblížil, no ochranári upozorňujú, že to ešte nie je víťazstvo
- Top foto dňa (8. júl 2026): Kavej 2 Fest na Šírave, nové autobusy MHD, dopravná nehoda a samit NATO
- Pri útoku na školu v Bavorsku utrpelo zranenia viacero ľudí
- Eurokomisia preveruje nové podozrenia okolo PPA, impulzom bola interpelácia Zdechovského
- Z obrazoviek zmizol aj kanál Híradó, maďarské verejnoprávne médiá sa ospravedlnili za roky propagandy
Nemecká polícia zadržala na letisku vo Frankfurte nad Mohanom chorvátskeho vojnového zločinca
Webnoviny 5. marec 2021 732
5.3.2021 (Webnoviny.sk) - Na základe európskeho zatykača pre obvinenia zo spáchania vojnových zločinov počas vojen v bývalej Juhoslávii v 90. rokoch minulého storočia zatkli v Nemecku 65-ročného muža z Chorvátska.
Ako v piatok uviedla nemecká polícia, nemenovaného muža zadržali na letisku vo Frankfurte nad Mohanom po štvrtkovom prílete zo srbského Belehradu.
Podľa zatykača vydaného Chorvátskom je hľadaná osoba obvinená z účasti na štyroch vraždách. Polícia neuviedla ďalšie podrobnosti.
Viac k témam: vojna v Juhoslávii, vojnový zločinec
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecká polícia zadržala na letisku vo Frankfurte nad Mohanom chorvátskeho vojnového zločinca © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Česko v boji proti koronavírusu zavádza novinky, pre študentov bude platiť pracovná povinnosťNasledujúci článok
Litva odmietla vydať opozičnú političku Svetlanu Cichanovskú do Bieloruska
Tragická dopravná nehoda si vyžiadala život motocyklistu, zrazil sa s osobným autom v protismere – VIDEO
Košický kraj bude mať v novom volebnom období o dvoch župných poslancov viac ako doteraz
Visa s Tatra bankou posúvajú nakupovanie cez AI agentov do ďalšej fázy: Podarila sa im prvá transakcia v reálnych podmienkach