Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Naša modro-žltá vlajka už veje v okupovanom Iziume a bude to tak v každom meste a dedine na Ukrajine, odkázal Zelenskyj
Webnoviny 14. september 2022 492
14.9.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil v stredu čerstvo oslobodené mesto Izium v Charkovskej oblasti na severovýchode Ukrajiny. Ako referuje spravodajský web CNN, udialo sa tak päť dní po tom, čo tamojšie sily toto mesto dobyli späť.
„Naša modro-žltá vlajka už veje v okupovanom Iziume. A bude to tak v každom ukrajinskom meste a dedine. Ideme len jedným smerom - vpred a k víťazstvu. Chcem vám poďakovať za záchranu našich ľudí, našich sŕdc, detí a budúcnosti,“ povedal Zelenskyj podľa vyhlásenia zverejneného na stránke jeho kancelárie.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Ukrajinské sily v sobotu opäť prevzali kontrolu nad Iziumom, čo znamenalo obrovskú strategickú ranu pre ruský vojenský útok na východe krajiny. Moskva využívala Izium ako štartovaciu rampu pre útoky na juh do Doneckej oblasti a Kupianska a ako železničný uzol na zásobovanie svojich síl.
Ruský kolaps na severovýchode Ukrajiny vyvolal zúrivosť Putinových verných, ktorí v ojedinelom prejave ostrej kritiky odsúdili ústup z Charkovskej oblasti.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Naša modro-žltá vlajka už veje v okupovanom Iziume a bude to tak v každom meste a dedine na Ukrajine, odkázal Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Fico by mohol vypustením „lex Beneš“ z Trestného zákona vyriešiť napätie v spoločnosti, tvrdí šéf Maďarskej aliancie Gubík
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry