Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Nálada amerických spotrebiteľov sa zhoršila
Webnoviny 26. august 2025 357
26.8.2025 (SITA.sk) - Americkí spotrebitelia v auguste pociťovali silnejšie obavy o pracovné miesta a príjmy. Ukázal to prieskum, ktorého výsledky zverejnili v utorok. Pretrvávali aj obavy z rastu cien v dôsledku rozsiahlych ciel prezidenta Donalda Trumpa.
Index spotrebiteľskej dôvery, ktorý zostavuje výskumná organizácia Conference Board, tento mesiac klesol na 97,4 bodu z júlových 98,7 bodu. Pokles však bol miernejší, ako očakávali analytici.
„Dôvera spotrebiteľov v auguste trochu klesla, ale zostala na podobnej úrovni ako v ostatných troch mesiacoch,“ uviedla vo vyhlásení hlavná ekonómka Conference Board Stephanie Guichardová. Poznamenala však, že pesimizmus v súvislosti s budúcou dostupnosťou pracovných miest sa zvýšil, keďže trh práce v USA sa oslabil.
Viac k témam: Americká ekonomika, spotrebiteľská dôvera
Zdroj: SITA.sk - Nálada amerických spotrebiteľov sa zhoršila © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Kyjev potvrdil, že ruskí vojaci sa dostali na územie Dnepropetrovskej oblastiNasledujúci článok
Ukrajina povolila mladým mužom aj počas stanného práva cestovať za hranice
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nezabudnuteľné momenty na MS 2026. Nórske veslovanie, virálny Haaland, skvelé Kapverdy či politický zásah Trumpa – VIDEO, FOTO
Fico ostro zaútočil na Európsku komisiu, jej správu o právnom štáte označil za pokryteckú – VIDEO