Streda, 28. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Na zámku vo Valticiach sa stretne slovenská a česká vláda, rokovať bude aj Pellegrini s Babišom
11.11.2019 (Webnoviny.sk) - Spoločné zasadnutie vlád Českej a Slovenskej republiky sa uskutoční v pondelok na zámku Valtice. Vlády oboch krajín na čele s Andrejom Babišom a Petrom PellegrinimPeter Pellegrini budú rokovať o aktuálnych témach jednotlivých rezortov, spoločných cezhraničných projektoch, aj o prehlbovaní vzájomnej spolupráce medzi krajinami. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu vlády ČR.
Témou separátneho rokovania premiérov budú predovšetkým európske záležitosti, ako sú klimatická politika, migrácia a zahraničné vzťahy Európskej únie alebo viacročný finančný rámec. Ďalej budú premiéri diskutovať o potenciáli rozvoja spolupráce v rámci Visegrádskej skupiny (V4), a to napríklad v oblasti obrany.
Viac k témam: český premiér, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Na zámku vo Valticiach sa stretne slovenská a česká vláda, rokovať bude aj Pellegrini s Babišom © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Video: Nový Južný Wales vyhlásil výnimočný stav, lesné požiare už usmrtili niekoľko ľudí
Láska, ktorá sa vracia v bielych šatách. Romantický úvod série Wedding Dreams
Odborári v Amazon Slovakia podali podnet na inšpektorát práce, dôvodom je prepustenie predsedu odborovej organizácie
Červené stoličky z projektu Sadni si! sa na jar vrátia do ulíc Bratislavy, zapožičať sa dajú do konca mesiaca – FOTO