Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Na potápača v Austrálii zaútočil žralok, záchranári už mladého muža nedokázali zachrániť
4.7.2020 (Webnoviny.sk) - Dvadsaťročný potápač zahynul v sobotu po útoku žraloka pri pobreží austrálskeho štátu Queensland. Ako informovali úrady, žralok na muža zaútočil okolo druhej popoludní neďaleko Veľkého piesočného ostrova.
Záchranári, ktorí na miesto dorazili vrtuľníkom, mu síce poskytli ošetrenie, no už ho nedokázali zachrániť. Podľa queenslandskej záchrannej služby muž na mieste podľahol zraneniam.
Útok sa stal neďaleko Indian Head, blízko miesta, kde v apríli žralok modrý zabil 23-ročného Zacharyho Robbu. V Austrálii zatiaľ tento rok po útoku žralokov zahynuli najmenej štyria ľudia.
Viac k témam: potápač, úmrtie, útok žraloka, žralok
Zdroj: Webnoviny.sk - Na potápača v Austrálii zaútočil žralok, záchranári už mladého muža nedokázali zachrániť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve