Utorok, 27. február 2024
Oblačno  9 °C
Mimoriadne správy

Na Krym sa nelegálne prisťahovalo už skoro milión Rusov, 100-tisíc Ukrajincov zase polostrov opustilo

 Webnoviny   9. december 2023  181  
Na Krym sa nelegálne prisťahovalo už skoro milión Rusov, 100-tisíc Ukrajincov zase polostrov opustilo

9.12.2023 (SITA.sk) - Až 800-tisíc ruských občanov sa od roku 2014 nelegálne prisťahovalo na okupovaný ukrajinský polostrov Krym a približne 100-tisíc Ukrajincov polostrov opustilo. Uviedol to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) a Ukrajinská helsinská únia ľudských práv (UHHRU). Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa UHHRU Rusko uplatňuje rovnakú politiku aj na iných okupovaných ukrajinských územiach. V súčasnosti však ruská kolonizačná politika v iných obsadených regiónoch nie je taká úspešná ako na Kryme, pretože intenzita vojenských akcií znižuje motiváciu ruských civilistov, aby sa vo veľkom počte sťahovali na okupované územia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – december 2023 (fotografie)

Viac k témam: analytici, Krym, Prisťahovalci, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Na Krym sa nelegálne prisťahovalo už skoro milión Rusov, 100-tisíc Ukrajincov zase polostrov opustilo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.