Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Na doživotie odsúdený vrah Kajínek dostane od prezidenta Zemana milosť
Webnoviny 11. máj 2017 643
PRAHA 11. mája (WebNoviny.sk) - Na doživotie odsúdený vrah Jiří Kajínek dostane od prezidenta ČR Miloša Zemana milosť v druhej polovici mája. Milosť je pripravená, prezident ju podpíše po návrate z Číny, oznámil Zeman vo štvrtkovej relácii v TV Barrandov. Informovala o tom Česká televízia.
"Je to zneužitie inštitútu prezidentskej milosti kvôli vlastnej popularite. Tá kauza je známa, hýbala verejnosťou. Milosť pre nájomného vraha je ale karta, ktorá sa prezidentovi vráti v predvolebnej kampani," uviedol politológ Milan Znoj z Ústavu politológie Karlovej univerzity v relácii 90' televízie ČT24.
Odporúčame:
Kajínek nemusí byť vinný, prezident Zeman zvažuje jeho omilostenie
S Kajínkom sa v stredu stretla prvá dáma Ivana Zemanová.
"V prípade Jiřího Kajínka nestojí rozsudok na vode. Prípadom sa zaoberalo mnoho sudcov vrátane ústavného a vrchného súdu, je tam dosť dôkazov. Toto je úplne bezprecedentný krok, to by sme vôbec nemuseli veriť českej justícii," zhodnotil redaktor denníka Právo Radim Vaculík, ktorý kauzu dlhodobo sleduje.
Plzenský súd uložil zrejme najznámejšiemu českému väzňovi doživotný trest 23. júna 1998. Odsúdil ho za to, že v roku 1993 zastrelil pri plzenskej väznici Bory podnikateľa Štefana Jandu a jeho osobného strážcu Juliána Pokoša. Druhý osobný strážca útok prežil.
Viac k témam: Jiří Kajínek, Miloš Zeman
Zdroj: Webnoviny.sk - Na doživotie odsúdený vrah Kajínek dostane od prezidenta Zemana milosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Foto: V Ríme sa objavilo graffiti, na ktorom sa pápež bozkáva s TrumpomNasledujúci článok
Novým šéfom FBI by sa mohol stať kongresman Mike Rogers
Kaufland dáva mestám zelenú: Rozhodnite, kde pribudnú nové stromy a kvety
Fond na podporu umenia rozdelil výzvy, záujem o dotácie presiahol sto miliónov eur
Fico sa zastal svojho syna: Odmenu dostáva legálne, s kauzou Šimečkovcov sa to nedá porovnať – VIDEO