Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Na diaľnici D1 horel kamión, tvorili sa niekoľkokilometrové kolóny
Webnoviny 19. november 2022 538
19.11.2022 (Webnoviny.sk) - Veľký požiar v sobotu ráno prerušil premávku na českej diaľnici D1 medzi Brnom a Prahou. Pri obci Ostrovačice neďaleko Brna v smere z Prahy horel kamión, ktorý prevážal banány.
„Teraz dokončujeme hasenie a vyprázdňujeme kamión. Tiež z neho prečerpávame naftu, aby sme ho mohli odpratať z diaľnice," povedal hovorca hasičov Jaroslav Mikoška. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.
Dopravu riadila polícia výjazdmi pri obciach Ostrovačice a Kývalka. Na mieste sa podľa portálu českého Riaditeľstva ciest a diaľnic tvorili niekoľkokilometrové kolóny. Príčinu požiaru hasiči hneď nezistili.
Podľa ich hovorcu však nešlo o dopravnú nehodu, ktorej výsledkom by bol požiar. Pri incidente nebol nikto zranený.
Viac k témam: Požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Na diaľnici D1 horel kamión, tvorili sa niekoľkokilometrové kolóny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Od začiatku vojny už na Ukrajine zomrelo vyše 80-tisíc ruských vojakov
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Na pomoc ľuďom po zemetrasení vo Venezuele vyzbierali Slováci už viac ako stotisíc eur
Ako predĺžiť životnosť turistickej obuvi? Správne čistenie a impregnácia