Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Mladíka zatkli už ako 13-ročného, za účasť na protestoch mu hrozí trest smrti
Webnoviny 10. jún 2019 678
DUBAJ 10. júna (WebNoviny.sk) - Mladému mužovi zo Saudskej Arábie, ktorého zadržali, keď mal 13 rokov, hrozí trest smrti za účasť na protestoch šiítskej menšiny za väčšie práva, informovala Amnesty International (AI).
Medzinárodná ľudskoprávna organizácia uvádza, že teraz 18-ročný Murtadža Kjurejris stojí pred súdom za trestné činy, ktoré zahŕňajú účasť na protestoch, keď mal iba desať rokov, vrátane zhromaždenia, ktoré sa konalo na pohrebe jeho staršieho brata. Toho zabili počas protestov.
Žalobcovia žiadali trest smrti pre Kjurejrisa už v roku 2018, avšak podrobnosti o prípade sa objavili až po reportáži americkej spravodajskej televízie CNN, ktorá informovala, že čelí obvineniam z pridania sa k teroristickej skupine a podnecovania ku vzbure.
Vláda v Rijáde zintenzívnila drastické opatrenia proti svojim kritikom. V apríli v Saudskej Arábii popravili 37 mužov, podľa AI bol medzi nimi aj mladý šiít, ktorého zadržali, keď mal iba 16 rokov.
Viac k témam: exekučná amnestia, tínedžer, trest smrti
Zdroj: Webnoviny.sk - Mladíka zatkli už ako 13-ročného, za účasť na protestoch mu hrozí trest smrti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Piešťany chystajú na otvorenie letnej kúpeľnej sezóny bohatý program, Kolonádový most je však stále zatvorený – FOTO
Uhrík prekvapil v diskusii, Matovičovi fandí v boji proti korupcii, ale spoluprácu si nevie predstaviť
Hasiči zasahovali pri požiari výrobnej haly automobilky v Holíči, zamestnancov včas evakuovali – FOTO