Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Militanti z Boko Haram zaútočili na mesto Rann, vypálili stovky domov a zabíjali ich obyvateľov
Webnoviny 2. február 2019 690
DAKAR 2. februára (WebNoviny.sk) - Najmenej šesťdesiat ľudí prišlo o život pri pondelňajšom útoku na nigérijské mesto Rann, za ktorým stáli islamskí militanti z organizácie Boko Haram. V sobotu o tom informovala medzinárodná ľudskoprávna organizácia Amnesty International.
Vypálili stovky domov
Zverejnila aj satelitné snímky mesta Rann, ktoré leží blízko pri hraniciach s Čadom a z ktorých vidno, že po nájazde militantov zostali vypálené stovky domov.
Militanti z Boko Haram prišli podľa Amnesty International do Rannu na motorkách, zabíjali jeho obyvateľov a ničili všetko, čo im stálo v ceste.
Boko Haram
Z Rannu utiekli v posledných týždňoch pred brutalitou Boko Haram do Čadu, Kamerunu či iných častí Nigérie už desaťtisíce obyvateľov.
Boko Haram, známy aj ako Islamský štát v západnej Afrike, sa radí k najnebezpečnejším islamským militantným organizáciám sveta popri Islamskom štáte či al-Kájde. Z Nigérie, ktorá je jeho domovskou krajinou, často preniká aj na územia Nigeru, Kamerunu a Čadu.
Viac k témam: Amnesty International, Boko Haram, ozbrojený útok, teroristická organizácia Islamský štát (IS)
Zdroj: Webnoviny.sk - Militanti z Boko Haram zaútočili na mesto Rann, vypálili stovky domov a zabíjali ich obyvateľov © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Kandidátom KDH na primátora Hlohovca je Ľubomír Petrek, z námestia nemá byť podľa neho parkovisko – VIDEO