Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
Miera nezamestnanosti vo Veľkej Británii počas júna až augusta klesla na takmer polstoročné minimum
11.10.2022 (Webnoviny.sk) - Miera nezamestnanosti vo Veľkej Británii počas trojmesačného obdobia do záveru augusta klesla na 3,5 percenta. Dostala sa tak najnižšie od začiatku roku 1974.
Oznámil to britský štatistický úrad ONS, ktorý však dodal, že rast miezd bez zahrnutia odmien nedokázal udržať krok so zvyšovaním životných nákladov v krajine. Informuje o tom portál bbc.com.
Britské mzdy bez odmien sa počas júna až augusta medziročne zvýšili o 5,4 percenta. Avšak ich rast stále zaostáva za infláciou, ktorá je v Británii v súčasnosti na úrovni 9,9 percenta.
Ak sa do úvahy zoberie rast cien, platy bez zahrnutia odmien klesli o 2,9 percenta, konštatoval britský štatistický úrad.
Viac k témam: Miera nezamestnanosti, Mzdy, náklady
Zdroj: Webnoviny.sk - Miera nezamestnanosti vo Veľkej Británii počas júna až augusta klesla na takmer polstoročné minimum © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Najvyšší súd prejedná odvolanie prokurátora vo veci Kádára zo skupiny sátorovcov
Polopodzemné kontajnery v Nitre pribúdajú, mesto už ich má takmer päťsto – FOTO
Demokrati chcú byť súčasťou protivládneho opozičného bloku a potom aj novej vlády – VIDEO