Štvrtok, 19. marec 2026
Mimoriadne správy
- Ministerka kultúry Šimkovičová odhalila na Pamätnom cintoríne Campo Verano v Ríme bustu generála Milana Rastislava Štefánika – FOTO
- Britská vláda po kritike hudobníkov ustúpila od plánov v oblasti autorských práv a umelej inteligencie
- Globálny hudobný priemysel mal vlani tržby zhruba 32 miliárd dolárov. Hlavne vďaka streamingu
- Zelenskyj: Jarná ofenzíva Rusov zlyhala, okupanti to skúšajú infiltráciou – FOTO
- Vo veku 96 rokov zomrel nemecký filozof Jürgen Habermas
BERLÍN 18. októbra (WebNoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa v stredu stretla s lídrami menších strán na predbežných rozhovoroch o sformovaní novej vlády.
Keďže stredo-ľaví sociálni demokrati (SPD) vyhlásili, že nemajú záujem o pokračovanie takzvanej "veľkej koalície", rokoval kancelárkin konzervatívny blok CDU/CSU osobitne s liberálnou Slobodnou demokratickou stranou (FDP) a Zelenými.
Odporúčame:
Merkelová predpokladá, že koaličné rokovania budú dlhé
Podporu oboch strán potrebuje na to, aby mohla vytvoriť väčšinovú vládu. Všetky strany by sa mali spolu po prvýkrát stretnúť v piatok. Predpokladá sa, že rozhovory o sformovaní koalície budú trvať ešte týždne, možno aj mesiace.
Dôvodom je rozdielny pohľad strán na viaceré kľúčové témy vrátane migrácie, daní či životného prostredia.
Viac k témam: Angela Merkelová, CDU Kresťanskodemokratická únia Nemecka, Nemecko, parlamentné voľby v Nemecku, SPD Sociálnodemokratická strana Nemecka
Zdroj: Webnoviny.sk - Merkelová absolvovala predbežné rokovania o sformovaní koalície © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Váš muž vedel, do čoho ide, oznámil Trump vdove po zabitom vojakoviNasledujúci článok
Macron oznámil zriadenie novej policajnej jednotky
Príbeh jednej ženy, jednej krajiny a jedného dedičstva. Tam, kde sa rieky spájajú
Zrada, hudba a osud. Toto je príbeh o láske, ktorá prichádza v nesprávnom čase
Vo veku 74 rokov náhle zomrel filmový producent, režisér a vysokoškolský pedagóg Marian Urban