Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Maroš Šefčovič sa stap spolupredsedom Rady pre partnerstvo EÚ a Spojeného kráľovstva
Webnoviny 19. január 2021 545
19.1.2021 (Webnoviny.sk) - Podpredseda Európskej komisie (EK) pre medziinštitucionálnu spoluprácu a strategický výhľad Maroš Šefčovič sa stal spolupredsedom Rady pre partnerstvo Európskej únie (EÚ) a Spojeného kráľovstva.
Dohľad na dosiahnutie cieľov dohody
Do tejto funkcie ho dnes vymenovala predsedníčka EK Ursula von der Leyenová. V tlačovej správe o tom informovala Ingrid Ludviková z tlačového oddelenia Zastúpenia EK na Slovensku.
Rada, kde bude Šefčovič zastupovať EÚ, vznikla na základe dohody o obchode a spolupráci medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom. Bude dohliadať na dosiahnutie cieľov dohody a uľahčí jej vykonávanie.
Začiatok novej kapitoly
„Tento rok je začiatkom novej kapitoly v našich vzťahoch so Spojeným kráľovstvom, ktoré sa stalo treťou krajinou, ale zároveň zostane naším blízkym strategickým partnerom. V týchto dvoch dohodách - v dohode o obchode a spolupráci a v dohode o vystúpení - máme pevný základ pre vykonávanie tejto novej kapitoly. Budeme naďalej neúnavne pracovať na zabezpečení toho, aby ich litera a duch dobre fungovali v praxi,“ uviedol Maroš Šefčovič.
S cieľom podporiť dôsledné vykonávanie dohôd sa Európska komisia rozhodla zriadiť novú „službu pre dohody medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom“, ktorá od 1. marca nahradí pracovnú skupinu pre vzťahy so Spojeným kráľovstvom.
Zdroj: Webnoviny.sk - Maroš Šefčovič sa stap spolupredsedom Rady pre partnerstvo EÚ a Spojeného kráľovstva © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO
Kauza Daniela Tupého pokračuje, súd sa po rokoch vracia k ďalším svedkom
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia