Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Maldivský súd anuloval rozsudok voči exprezidentovi, ktorého predtým odsúdili za terorizmus
MALE 27. novembra (WebNoviny.sk) – Maldivský najvyšší súd anuloval rozsudok voči bývalému prezidentovi Mohamedovi Našídovi, ktorého predtým poslali na 13 rokov za mreže pre obvinenia z terorizmu. Súd uviedol, že neexistujú dôvody na obvinenie z terorizmu a štát nepredložil dôkazy o jeho vine.
Našída v roku 2015 odsúdili na 13 rokov za mrežami po tom, ako ho usvedčili z terorizmu, ktorého sa údajne dopustil, keď v roku 2012 nariadil zatknúť sudcu. Po roku vo väzení vycestoval zo zdravotných dôvodov do Veľkej Británie, kde mu ponúkli azyl.
Do krajiny sa vrátil po tom, ako v septembrových prezidentských voľbách zvíťazil Ibrahím Muhammad Sálih z Našídovej strany.
Viac k témam: Ibrahím Muhammad Sálih, maldivský prezident, Mohamed Našída
Zdroj: Webnoviny.sk - Maldivský súd anuloval rozsudok voči exprezidentovi, ktorého predtým odsúdili za terorizmus © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Horské strediská sú pripravené na zimnú sezónu, do rozvoja investovali desiatky miliónov eur
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Ministerstvo cestovného ruchu a športu je pre Huliaka zlatá baňa, Demokrati upozorňujú na nadštandardné odmeny – VIDEO