Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
BUDAPEŠŤ 7. mája (WebNoviny.sk) - Maďarský prezident János Áder formálne požiadal premiéra Viktora Orbána o zostavenie ďalšej vlády.
Odporúčame:
Orbán nazval voľby do Parlamentu referendom o migrácii, jasne odmietol „Spojené štáty európske“
Orbán minulý mesiac zvíťazil v parlamentných voľbách. Áder počas prestávky v rámci stretnutia s politikom v pondelok uviedol, že navrhne, aby poslanci počas utorňajšieho zasadnutia, ktoré bude zároveň prvým po voľbách, zvolili za premiéra opäť Orbána. Ten by tak pokračoval tretím obdobím vo funkcii, pričom celkovo by sa stal premiérom už po štvrtý raz.
Orbán vyhlásil, že jeho kľúčovou vládnou agendou je "chrániť bezpečnosť Maďarska a kresťanskej kultúry". Jeho strana Fidesz s malou Kresťanskodemokratickou ľudovou stranou (KDNP) získala vo voľbách 133 zo 199 kresiel.
Viac k témam: Fidesz, János Áder, Maďarsko, Viktor Orbán
Zdroj: Webnoviny.sk - Maďarský prezident požiadal Viktora Orbána o zostavenie novej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Tri európske krajiny chcú zotrvať pri jadrovej dohode s Iránom aj napriek rozhodnutiu USANasledujúci článok
Trumpova kandidátka na post šéfky CIA ponúkla stiahnutie svojej nominácie
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini
Giving Tuesday v Červenom nose – žiaci vytvorili nový outfit klaunských áut, aby potešili deti v nemocniciach