Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Ľudia v Paríži si musia nasadiť rúška už aj vonku, dôvodom je šíriaci sa omikron variant koronavírusu
Webnoviny 30. december 2021 628
30.12.2021 (Webnoviny.sk) - Obyvatelia a návštevníci Paríža budú musieť od piatka aj v exteriéroch povinne nosiť rúška, keďže Francúzsko zasiahla nová vlna ochorení COVID-19 spôsobených omikron variantom koronavírusu.
Parížska policajná prefektúra uviedla, že povinnosť nosiť rúško budú mať všetci ľudia vo veku nad 12 rokov. Výnimky budú platiť pre ľudí na bicykloch a motorkách, v osobných autách a pre športujúcich ľudí. Za nedodržanie povinnosti nosiť rúško bude hroziť pokuta 135 eur.
Rúška sú vo Francúzsku už teraz povinné v obchodoch, verejných budovách a kanceláriách a vo verejnej doprave.
Nové opatrenia s cieľom bojovať proti šíreniu koronavírusu ohlásila francúzska vláda tento týždeň. V stredu totiž v krajine zaznamenali rekordný počet nových infekcií za jeden deň, a to 208-tisíc.
Viac k témam: Koronavírus, omikron, Rúška
Zdroj: Webnoviny.sk - Ľudia v Paríži si musia nasadiť rúška už aj vonku, dôvodom je šíriaci sa omikron variant koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nezabudnuteľné momenty na MS 2026. Nórske veslovanie, virálny Haaland, skvelé Kapverdy či politický zásah Trumpa – VIDEO, FOTO
Fico ostro zaútočil na Európsku komisiu, jej správu o právnom štáte označil za pokryteckú – VIDEO