Pondelok, 19. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Litva oznámila, že vodiči áut registrovaných v Rusku ich majú do 11. marca prehlásiť alebo opustiť krajinu
3.3.2024 (SITA.sk) - Litovský colný úrad oznámil, že všetci s vozidlami registrovanými v Rusku musia do 11. marca prehlásiť svoje autá v Litve alebo opustiť krajinu a Európsku úniu.
Po tomto termíne vodiči áut s ruskou registráciou čelia pokute a konfiškácii vozidla. Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent.
Nariadenie má výnimku, ktorá platí pre ruských občanov cestujúcich do ruskej exklávy Kaliningrad alebo z nej so zjednodušeným tranzitným dokladom.
Títo vodiči môžu prechádzať cez Litvu, pokiaľ ich cesta nepresiahne 24 hodín a vo vozidle je registrovaný vodič.
Litva, Lotyšsko a Estónsko vlani v septembri zakázali vstup vozidiel registrovaných v Rusku po odporúčaní Európskej komisie. Po odporúčaní svoje zákazy ruských vozidiel zaviedli aj Poľsko a Fínsko.
Viac k témam: konfiškácia, Pokuta, sankcie voči Rusku, zákaz vstupu, Zákaz vstupu do krajiny
Zdroj: SITA.sk - Litva oznámila, že vodiči áut registrovaných v Rusku ich majú do 11. marca prehlásiť alebo opustiť krajinu © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kriminálna polícia obvinila mužov, ktorí počas pandémie zarobili milióny eur na fiktívnych zamestnancoch
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu