Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Líšky si urobili noru na šiestom poschodí paneláka
Webnoviny 17. september 2025 376
17.9.2025 (SITA.sk) - Dvojica nevítaných hostí sa usadila vo vnútri paneláka v českej obci Obrnice neďaleko mesta Most. Dve líšky sa dostali až na šieste poschodie a usadili sa v skrini elektrického rozvádzača. Obyvatelia domu si ich všimli preto, že jednej líške zo skrine trčal chvost.
„Na základe žiadosti Polície ČR bola na miesto vyslaná hliadka mestskej polície s odchytovým vozidlom," povedala hovorkyňa mestskej polície v Moste Veronika Bohuslavová, informuje web TN.cz.
Líškam sa nič nestalo. „Mestskí policajti v spolupráci s privolanou odchytovou pracovníčkou chomutovského lesoparku pomocou odchytovej tyče a podberáka obe zvieratá bezpečne chytili,“ dodala Bohuslavová.
‚Zvieratá nakoniec odchytová služba odovzdala lesoparku v neďalekom meste Chomutov, aby sa tam o líšky postarali a vypustili ich späť do prírody.
Zdroj: SITA.sk - Líšky si urobili noru na šiestom poschodí paneláka © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Väčšina Poliakov odmieta názor Trumpa, že vpád ruských dronov nad poľské územie bol náhodnýNasledujúci článok
Proti úsporným opatreniam po celom Francúzsku protestovali státisíce ľudí
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Kandidátom KDH na primátora Hlohovca je Ľubomír Petrek, z námestia nemá byť podľa neho parkovisko – VIDEO