Štvrtok, 19. marec 2026
Mimoriadne správy
- Britská vláda po kritike hudobníkov ustúpila od plánov v oblasti autorských práv a umelej inteligencie
- Globálny hudobný priemysel mal vlani tržby zhruba 32 miliárd dolárov. Hlavne vďaka streamingu
- Zelenskyj: Jarná ofenzíva Rusov zlyhala, okupanti to skúšajú infiltráciou – FOTO
- Vo veku 96 rokov zomrel nemecký filozof Jürgen Habermas
- Trump kritizuje Zelenského, dohoda s ním je vraj ťažšia než s Putinom
VATIKÁN 24. septembra (WebNoviny.sk) - Niekoľko desiatok konzervatívnych rímskokatolíckych teológov, kňazov a akademikov formálne obvinilo pápeža Františka zo šírenia kacírstva. Toho sa mal dopustiť v roku 2016 vydaním dokumentu Radosť lásky, v ktorom vyjadril otvorenosť voči rozvedeným a občiansky znovu zosobášeným katolíkom.
Odporúčame:
Pápeža Františka trápia klimatické zmeny, poslal odkaz politikom
Obvinenie vo forme 25-stranového listu podpísalo 62 signatárov a odovzdalo Vatikánu ešte minulý mesiac. Teológovia v liste obviňujú pápeža z propagovania siedmich kacírskych postojov súvisiacich s manželstvom, morálnym životom a sviatosťami prostredníctvom spomínaného dokumentu a následných "skutkov, slov a opomenutí". Ako informuje agentúra AP, dožadujú sa v ňom filiálnej korekcie - opatrenia, ktoré cirkev naposledy použila v 14. storočí.
V súvislosti s Radosťou lásky zaslali vlani Františkovi list aj štyria konzervatívni kardináli, ktorí ho vyzvali, aby im ozrejmil viacero pochybností. Podľa nich jeho vyjadrenia k tejto téme vyvolávajú mnohé otázky a umožňujú rôzne interpretácie. Na ani jednu z iniciatív pápež zatiaľ nereagoval.
Viac k témam: kacírstvo, pápež František I.
Zdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Konzervatívni teológovia obviňujú pápeža zo šírenia kacírstva © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Nemci si volia nový parlament, kancelárka Merkelová zrejme obháji svoj mandátNasledujúci článok
Saudskoarabská armáda zostrelila balistickú raketu z Jemenu
Príbeh jednej ženy, jednej krajiny a jedného dedičstva. Tam, kde sa rieky spájajú
EY Podnikateľ roka 2025: Jaroslav Maslen
Jar útočí na alergikov: liečbu potrebuje čoraz viac detí aj dospelých