Sobota, 13. december 2025
Mimoriadne správy
- Trumpov vyslanec sa stretne so Zelenským a európskymi lídrami, budú diskutovať o mieri na Ukrajine
- Zelenskyj navštívil Kupiansk, nachádzal sa asi kilometer od ruských pozícií
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
Južná Afrika otvorí kostoly a začne predávať alkohol, cigarety nepovolili
28.5.2020 (Webnoviny.sk) - V Juhoafrickej republike v pondelok opäť otvoria kostoly a začnú tiež predávať alkohol. Stane sa tak v rámci postupného uvoľňovania obmedzení, ktoré predtým zaviedli v rámci boja proti šíreniu koronavírusu.
Alkohol v krajine zakázali predávať 27. marca. Najnovšie si ho budú ľudia môcť kúpiť štyri dni v týždni. Počas piatka, soboty a nedele bude predaj naďalej zakázaný, pričom zatvorené budú aj bary. Alkohol bude možné piť len doma.
Viac o téme: Koronavírus
V kostole bude môcť byť naraz maximálne 50 ľudí, ktorí budú musieť mať tvárové masky a dodržiavať sociálny odstup. Pri vstupe im skontrolujú teplotu a budú si musieť dezinfikovať ruky.
Predaj cigariet zatiaľ nedostal zelenú, úrady však zrušili zákaz nočného vychádzania a ľudia si budú môcť hocikedy vonku zacvičiť.
Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Južná Afrika otvorí kostoly a začne predávať alkohol, cigarety nepovolili © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Nemecko chce uvaliť sankcie na Rusa, ktorý zosnoval kybernetický útok na parlament
5 tipov na zlepšenie výkonu servera prostredníctvom monitorovania
Predseda parlamentu Raši zvolal mimoriadnu schôdzu k adresnej energopomoci
Huliakovo ministerstvo zvyšuje investície do cestovného ruchu, návštevnosť dobieha rekordy