Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
1.3.2025 (SITA.sk) - Japonsko bojuje s najväčším lesným požiarom za viac než tri desaťročia. Plamene sa rozšírili na približne 1 200 hektárov v lesoch pri meste Ófunato v prefektúre Iwate na severe krajiny.
„Stále skúmame veľkosť postihnutej oblasti, ale je to najväčší požiar od roku 1992,“ povedal tlačovej agentúre AFP hovorca japonského Úradu pre riešenie požiarov a katastrof. Zo všetkých kútov krajiny mobilizovali okolo 1700 hasičov, uviedol úrad.
Príčina lesného požiaru zatiaľ nie je známa. V regióne mesta Ófunato za ostatný mesiac spadlo len 2,5 milimetra zrážok.
Viac k témam: lesné požiare v Japonsku
Zdroj: SITA.sk - Japonsko bojuje s najväčším lesným požiarom za desaťročia © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Zelenskyj musí podľa šéfa NATO obnoviť vzťah s americkým prezidentom
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Zákazníci Tesca rozhodnú, ako sa rozdelia granty vo výške 223 300 EUR na projekty pre mladých
Mladý vodič zišiel v Boleráze z cesty, doplatila na to socha svätého Rochusa – FOTO