Piatok, 24. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Islamský štát útočil v pakistanskej svätyni, zabil 75 ľudí
Webnoviny 16. február 2017 565
Po útoku na súfijskú svätyňu v meste Sehván Šaríf zadržali úrady takmer 50 podozrivých.
ISLAMABAD 16. februára (WebNoviny.sk) - Na najmenej 75 mŕtvych a 250 zranených stúpla bilancia štvrtkového útoku samovražedného atentátnika v súfijskej svätyni v provincii Sindh ležiacej na juhu Pakistanu.Útočník opásaný výbušninami sa podľa informácií polície priamo uprostred davu veriacich, ktorí sa venovali mystickému tancu a hudbe, vyhodil do vzduchu. K zodpovednosti za útok sa prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát (IS). "My sme to urobili," uviedol hovorca odnože IS operujúcej v Afganistane a Pakistane.
Pakistanské bezpečnostné zložky podnikli v noci nad piatok sériu razií zameraných proti miestnym povstalcom a zadržali 47 podozrivých v rámci rozsiahleho celoštátneho pátrania po osobách, ktoré spolupracovali na útoku. Štvrtkový teroristický útok bol jedným z najkrvavejších v Pakistane v uplynulých rokoch.
Prípad vyvolal medzi verejnosťou pochybnosti, či je vláda schopná udržať na uzde miestne militantné skupiny, aktívne aj napriek viacerým vojenským ťaženiam voči nim.
Cieľom bombového útoku bola starobylá svätyňa v meste Sehván Šaríf, kde sa každý štvrtok večer zhromažďujú tisíce stúpencov súfizmu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Odhalili pašerákov, do Európy chceli dostať osem ton kokaínuNasledujúci článok
Bagdad zažil bombový útok, džihádisti zabili desiatky ľudí
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Na pomoc ľuďom po zemetrasení vo Venezuele vyzbierali Slováci už viac ako stotisíc eur
Ako predĺžiť životnosť turistickej obuvi? Správne čistenie a impregnácia