Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Islamský štát predstavil nového vodcu, svojim nepriateľom odkazuje, aby sa netešili
31.10.2019 (Webnoviny.sk) - Po minulotýždňovej samovražde doterajšieho vodcu Abú Bakra al-Bagdádího sa novým lídrom Islamského štátu, momentálne najobávanejšej teroristickej siete na svete, stáva istý Abú Ibrahím al-Hašímí.
Nepriatelia Islamského štátu sa nemajú tešiť
Vo zvukovej nahrávke organizácie al-Furkán, ktorá je akýmsi "mediálnym domom" Islamského štátu, to vo štvrtok oznámil hovorca IS Abú Hamza al-Kurejší.
Ten sa stal novým hovorcom tejto teroristickej organizácie namiesto Abú Hassana al-Mudžahíra, ktorý prišiel o život len niekoľko hodín po smrti al-Bagdádího pri spoločnej operácii kurdských bojovníkov a americkej armády na severe Sýrie.
Nový hovorca al-Kurejší vyzval všetkých stúpencov Islamského štátu, aby "prisahali vernosť novému kalifovi" al-Hašímímu, a všetkým nepriateľom Islamského štátu odkázal: "Netešte sa".
Al-Bagdádí spáchal v skrýši samovraždu
Al-Bagdádí na sebe v nedeľu odpálil samovražednú vestu po tom, ako ho v jeho skrýši pri Baríši na severe Sýrie vypátrali americkí vojaci. Pri výbuchu nechal zomrieť aj dve zo svojich detí.
Na inom mieste v tejto skrýši sa odpálili aj dve z al-Bagdádího žien. Tie mal podľa dostupných zdrojov najmenej štyri, počet jeho detí nie je známy, vie sa však, že niektoré z nich prišli už dávnejšie o život pri bojoch.
Viac k témam: islamskí militanti, islamský štát, vodca
Zdroj: Webnoviny.sk - Islamský štát predstavil nového vodcu, svojim nepriateľom odkazuje, aby sa netešili © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini