Pondelok, 9. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Írsko sa obáva nového kmeňa koronavírusu z Británie, zavádza prísnejšie opatrenia
22.12.2020 (Webnoviny.sk) - V súvislosti s novým nákazlivejším kmeňom koronavírusu objaveným vo Veľkej Británii sa susedné Írsko rozhodlo sprísniť pandemické opatrenia.
Írsky premiér Micheál Martin v prejave k národu vyhlásil, že vláda sa v reakcii na prudké zvyšovanie počtu nakazených snaží konať "rýchlo a dôrazne".
Martin poznamenal, že Írsko v priebehu ostatného týždňa zaznamenalo "mimoriadny nárast šírenia koronavírusu". Počet prípadov ochorenia COVID-19 sa každým dňom zvyšoval o 10 %.
Až do 12. januára bude platiť, že reštaurácie a prevádzky, ktoré predávajú jedlo, budú musieť upraviť otváracie hodiny a zatvárať už o 15:00. Premiér podotkol, že obchody a školy môžu naďalej zostať otvorené.
Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Írsko sa obáva nového kmeňa koronavírusu z Británie, zavádza prísnejšie opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ruské a čínske bombardéry spoločne hliadkovali v západnej časti Tichého oceánu
Kočner má opäť vypovedať pred súdom, chce vysvetliť komunikáciu z aplikácie Threema
Podmienky vo väzniciach sa zlepšili, problémom však zostáva financovanie a nedostatočná kontrola
Zelenskyj vyhrážkami ukázal svoju pravú tvár, minister obrany Kaliňák hovorí o mafiánskych spôsoboch