Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Irán údajne dodal Rusku pokročilé letecké bomby. Vojenská spolupráca dosahuje novú úroveň, tvrdí analytik
28.5.2024 (SITA.sk) - Irán údajne dodal Rusku pokročilé letecké bomby, aby ich po prvý raz použilo na Ukrajine. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na noviny Bild. Tie citujú analytika otvorených dát Juliana Röpkeho, podľa ktorého je to nová úroveň vojenskej spolupráce medzi Teheránom a Moskvou.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
V ruskej Kurskej oblasti nedávno havarovalo ťažké iránske bezpilotné lietadlo Mohadžír-6. Stroj niesol pokročilé riadené letecké bomby Káem-5. Tieto bomby uviedol Irán do prevádzky v roku 2019 a ruské sily ich dosiaľ na Ukrajine nepoužili.
Dron mal zrejme za cieľ zaútočiť na ukrajinskú Sumskú oblasť, ale z neznámych príčin havaroval.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)
Viac k témam: iránske zbrane, letecké bomby, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Irán údajne dodal Rusku pokročilé letecké bomby. Vojenská spolupráca dosahuje novú úroveň, tvrdí analytik © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu