Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Hurikán Sally spôsobil na Floride a v Alabame katastrofické záplavy, státisíce ľudí sú bez elektriny (video)
17.9.2020 (Webnoviny.sk) - Tropická cyklóna Sally, ktorá v stredu zasiahla americké pobrežie ako hurikán druhej kategórie, síce už medzičasom zoslabla, no pohybuje sa veľmi pomaly a naďalej bičuje Floridu a Alabamu.
Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že v dôsledku silného dažďa a búrlivého prílivu zostalo bez elektriny viac ako pol milióna Američanov. Zo zaplavených oblastí zachránili stovky ľudí.
Úrady v alabamskom Orange Beach hlásia už najmenej jedno úmrtie a jedného nezvestného. Podrobnosti však nezverejnili.
"Katastrofické a život ohrozujúce záplavy v častiach Florida Panhandle a južnej Alabamy pokračujú," uviedlo americké Národné centrum pre hurikány (NHC).
Podľa šéfky hasičov v Pensacole Ginny Cranor búrka priniesla "štyri mesiace dažďa v priebehu štyroch hodín".
Viac k témam: hurikán Sally, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Hurikán Sally spôsobil na Floride a v Alabame katastrofické záplavy, státisíce ľudí sú bez elektriny (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Stretnutie Fica s Trumpom zapadá do politiky na štyri svetové strany, tvrdí šéf obchodnej komory
dm spravila unikátny prieskum medzi Slovákmi: Ako sa staráme o naše zdravie a krásu?