- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Humanitárny konvoj smerujúci do Mariupola do mesta nedorazil, Červený kríž nechce riskovať bombardovanie Rusmi
1.4.2022 (Webnoviny.sk) -
Konvoj Medzinárodného výboru Červeného kríža (ICRC) s humanitárnou a zdravotnou pomocou pre Mariupoľ uviazol v meste Zaporižžia, keďže ešte neprijali vyžadované bezpečnostné záruky pre tím.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
V Mariupole uviazlo množstvo civilistov
Do obliehaného mesta na juhu Ukrajiny, kde uviazli desaťtisíce ľudí, smeruje päť podporných vozidiel a dva nákladiaky s pomocou. Je nepravdepodobné, že bez potrebných bezpečnostných záruk oboch strán konfliktu bude tím ICRC pokračovať.
Červený kríž tiež dúfa, že dohliadne na evakuáciu obyvateľov z Mariupoľa autobusmi poskytnutými ukrajinskou vládou. Tieto autobusy, ktorých je viac ako 40, vyšli pred tímom ICRC, ale podľa ukrajinských zdrojov ich zastavili v meste Berďansk na Rusmi kontrolovanom území.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Rusi vyrabovali humanitárnu pomoc
Objavili sa správy, že ruskí vojaci vyplienili pomoc z niektorých autobusov. Malý počet autobusov sa nezávisle vrátil do Zaporižžia s civilistami, ktorí utiekli z iných Ruskom kontrolovaných oblastí.
Nie je jasné, ako bude 30 zostávajúcich autobusov v Berďansku pokračovať, či už s dohľadom ICRC alebo bez neho.
Viac k témam: Humanitárna pomoc, Medzinárodný výbor Červeného kríža (ICRC), rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Humanitárny konvoj smerujúci do Mariupola do mesta nedorazil, Červený kríž nechce riskovať bombardovanie Rusmi © SITA Všetky práva vyhradené.
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová