Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Haváriu diaľkového autobusu v Rakúsku neprežila jedna žena, ďalších 20 pasažierov je zranených (foto)
19.9.2023 (SITA.sk) - Jedna žena v Rakúsku zomrela a 20 ľudí utrpelo zranenia, keď diaľkový autobus zišiel z cesty a prevrátil sa na bok.
Informuje o tom tlačová agentúra APA, podľa ktorej sa incident stal pri obci Micheldorf v spolkovej krajine Korutánsko.
Autobus bol na ceste z nemeckého Berlína do Terstu v Taliansku so zastávkou v Linzi, informoval rakúsky verejnoprávny vysielateľ ORF. Pasažieri boli Rakúšania, Nemci, Taliani, Slovinci či Ukrajinci, uvádza APA.
Väčšinu zranených vzali do nemocnice vo Friesachu. Jedného vážne zraneného previezli do nemocnice v Klagenfurte.
Červený kríž uviedol, že autobus pravdepodobne narazil do betónových zvodidiel a prevrátil sa.
Viac k témam: Červený kríž, Dopravná nehoda, Nehoda autobusu
Zdroj: SITA.sk - Haváriu diaľkového autobusu v Rakúsku neprežila jedna žena, ďalších 20 pasažierov je zranených (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Putin je „druhý Hitler“, povedal Zelenskyj a Ukrajina vraj bráni tretej svetovej vojne
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve