Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
9.9.2025 (SITA.sk) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron v utorok vymenoval ministra obrany Sébastiena Lecornua za nového premiéra. Má nahradiť Francoisa Bayroua a riešiť prehlbujúcu sa politickú krízu.
Macron Lecornuovi povedal, aby „konzultoval s politickými silami zastúpenými v parlamente s cieľom prijať rozpočet a zabezpečiť dohody pre nevyhnutné rozhodnutia v nasledujúcich mesiacoch,“ oznámil Elyzejský palác.
Bayrou, ktorý vo funkcii prežil len deväť mesiacov, predložil Macronovi v utorok svoju rezignáciu po tom, čo francúzsky parlament vláde nevyslovil dôveru.
Sébastien Lecornu pôsobil viac ako tri roky ako minister obrany a je považovaný za hlboko lojálneho aj keď diskrétneho spojenca prezidenta Emmanuela Macrona.
Viac k témam: Francúzska vláda, Nový premiér
Zdroj: SITA.sk - Francúzsky prezident vymenoval za nového premiéra ministra obrany © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Raši rokoval s egyptským veľvyslancom o aktuálnej bezpečnostnej situácii na Blízkom východe – FOTO