Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Fínsky súd poslal podnikateľa do väzenia za obchodovanie s thajskými zberačmi bobúľ
- Maďarský protikorupčný úrad žiada vyšetrovanie Orbánovej éry pre miliardové podvody
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
Francúzsko plánuje predĺžiť stav núdze o dva mesiace, vo verejnej doprave budú povinné rúška
Webnoviny 2. máj 2020 622
2.5.2020 (Webnoviny.sk) - Francúzska vláda plánuje predĺžiť stav núdze v súvislosti s pandémiou koronavírusu o ďalšie dva mesiace, do 24. júla. Na tlačovej konferencii o tom v sobotu informoval minister zdravotníctva Olivier Véran. Začiatkom týždňa návrh predložia parlamentu. Stále pritom platí, že 11. mája začne krajina s postupným uvoľňovaním bezpečnostných opatrení.
Viac o téme: Koronavírus
Predčasným ukončením núdzového stavu, ktorý v krajine platí od 24. marca, by podľa Vérana riskovali opätovné zosilnenie epidémie.
"Ak by sme naraz poľavili cez noc 11. mája, úsilie, ktoré sme doteraz vynaložili... môžeme si byť istí, že všetko toto obdivuhodné úsilie francúzskeho ľudu by vyšlo nazmar," skonštatoval.
Na tlačovej konferencii sa zúčastnil aj minister vnútra Christophe Castaner, ktorý doplnil, že medzi ďalšie navrhované opatrenia, ktoré predložia parlamentu, patria cestovné obmedzenia a zavedenie karanténneho procesu pre ľudí prichádzajúcich do Francúzska "zo zahraničia, z Korziky a ďalších zámorských území".
"Cieľom vlády nie je brániť Francúzom v cestovaní, ale zabrániť vírusu v cestovaní," poznamenal Castaner. Od 11. mája budú tiež povinné ochranné masky na tvár vo verejnej doprave.
Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsko plánuje predĺžiť stav núdze o dva mesiace, vo verejnej doprave budú povinné rúška © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
V Stredozemnom mori južne od Kréty bolo zaznamenané zemetrasenie s magnitúdom 6,0
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky