Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Francúzsko chce bojovať proti rasizmu na sociálnych sieťach, navrhujú aj pokuty
PARÍŽ 19. marca (WebNoviny.sk) - Francúzska vláda predstavila plán boja proti rasizmu a antisemitizmu na sociálnych sieťach. Premiér Édouard Philippe v pondelok povedal, že chce prinútiť veľké spoločnosti pôsobiace na internete, aby odstraňovali "ohavný, rasistický a antisemitský obsah".
"Znepokojuje ma, že v súčasnosti je zo sociálnych sietí jednoduchšie odstrániť pirátske video z futbalového zápasu, ako antisemitské komentáre," povedal politik.
Odporúčame:
Medzinárodný tím odborníkov preskúma látku, ktorou otrávili ruského špióna Skripaľa
Premiér prisľúbil zmenu francúzskych zákonov, podľa ktorých budú musieť internetové platformy vyhľadať a vymazať ilegálny obsah. Navrhol tiež zavedenie pokút. Vláda sa chce zamerať aj na školy.
Chce vytvoriť špecializované tímy, ktoré by pomáhali pedagógom čeliť zložitým situáciám spojeným s rasizmom a antisemitizmom.
Viac k témam: antisemitizmus, Francúzsko, rasizmus, sociálna sieť
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsko chce bojovať proti rasizmu na sociálnych sieťach, navrhujú aj pokuty © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Zákazníci Tesca rozhodnú, ako sa rozdelia granty vo výške 223 300 EUR na projekty pre mladých
Mladý vodič zišiel v Boleráze z cesty, doplatila na to socha svätého Rochusa – FOTO