Štvrtok, 19. marec 2026
Mimoriadne správy
- Britská vláda po kritike hudobníkov ustúpila od plánov v oblasti autorských práv a umelej inteligencie
- Globálny hudobný priemysel mal vlani tržby zhruba 32 miliárd dolárov. Hlavne vďaka streamingu
- Zelenskyj: Jarná ofenzíva Rusov zlyhala, okupanti to skúšajú infiltráciou – FOTO
- Vo veku 96 rokov zomrel nemecký filozof Jürgen Habermas
- Trump kritizuje Zelenského, dohoda s ním je vraj ťažšia než s Putinom
Firma TEPCO bude musieť pre haváriu vo Fukušime zaplatiť odškodné stovky miliónov jenov
TOKIO 22. septembra (WebNoviny.sk) - Japonský súd rozhodol, že odškodnenie desiatkam bývalých obyvateľov Fukušimy pre stratu živobytia v dôsledku havárie jadrovej elektrárne spôsobenej zemetrasením a vlnami tsunami v roku 2011 má zaplatiť energetická spoločnosť a nie vláda.
Odporúčame:
William a Catherine dostali za polonahé fotografie odškodné 100-tisíc eur
Súd v meste Čiba v piatok prikázal, že prevádzkovateľ poškodenej jadrovej elektrárne, spoločnosť Tokyo Electric Power Co. (TEPCO), musí zaplatiť celkovo 376 mil. jenov (JPY) väčšine zo 45 navrhovateľov, ktorí žiadali odškodnenie pre stratu živobytia.
Súd zároveň zamietol žalobu navrhovateľov, podľa ktorej by mala niesť zodpovednosť aj japonská vláda, pretože nepresadila bezpečnostné opatrenia voči tsunami.
Na rozhodnutie súdu stále čaká približne 30 ďalších žalôb zo strany desaťtisícov bývalých obyvateľov Fukušimy domáhajúcich sa odškodnenia.
Viac k témam: Fukušima, Japonsko, odškodné, súd, Tepco
Zdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Firma TEPCO bude musieť pre haváriu vo Fukušime zaplatiť odškodné stovky miliónov jenov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Príbeh jednej ženy, jednej krajiny a jedného dedičstva. Tam, kde sa rieky spájajú
EY Podnikateľ roka 2025: Jaroslav Maslen
Jar útočí na alergikov: liečbu potrebuje čoraz viac detí aj dospelých