Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
- Rusko na Ukrajine za uplynulý týždeň stratilo viac ako 10-tisíc vojakov
Estónci odovzdali prvé hlasy v eurovoľbách, v prieskumoch viedla strana Urmasa Reinsalua
3.6.2024 (SITA.sk) - Voľby do Európskeho parlamentu sa síce oficiálne konajú od 6. do 9. júna, prvé hlasy však voliči odovzdali už v pondelok. Trojdňový náskok majú voliči v Estónsku, ktorí mohli začať hlasovať prostredníctvom internetu už v pondelok od 9:00 a osobne od poludnia.
Svoje hlasy môžu odovzdať až do 20:00 v sobotu. Informuje o tom portál Politico. Do 720-členného europarlamentu si Estónci vyberajú sedem zástupcov.
V prieskumoch o európskych voľbách počas ostatných šiestich mesiacov viedla konzervatívna strana Vlasť bývalého ministra zahraničia Urmasa Reinsalua. Strana sa stavia proti zeleným opatreniam a požaduje väčší dohľad nad výstavbou železničnej siete spájajúcej Pobaltie s Poľskom.
Viac k témam: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk - Estónci odovzdali prvé hlasy v eurovoľbách, v prieskumoch viedla strana Urmasa Reinsalua © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Najvyšší súd prejedná odvolanie prokurátora vo veci Kádára zo skupiny sátorovcov
Po jedenástich rokoch v Prešove opäť otvorili Generálny konzulát Ukrajiny
Súd neukončil dokazovanie v kauze Bonaparte, pojednávanie odročili na marec