Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Dubaj bude vyžadovať negatívny PCR test, v Abú Dhabí je povinná karanténa
Webnoviny 28. január 2021 625
28.1.2021 (Webnoviny.sk) - Od nedele 31. januára je vstup do Dubaja povolený pre osoby, ktoré sa preukážu vytlačeným negatívnym RT-PCR testom v anglickom jazyku, nie starším ako 72 hodín, a to bez výnimky. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.
Cestujúci sa musia preukázať negatívnym testom pred odletom, v opačnom prípade nebude umožnený check-in.
Opätovný test na letisku
Po prílete na letisko je potrebné vyplniť tlačivo o zdravotnom stave a stiahnuť si povinnú aplikáciu. „Tlačivo a informácie o stiahnutí aplikácie budú k dispozícii ako v lietadle, tak i po pristátí pred pasovou kontrolou,“ vysvetľuje MZVEZ SR. Po prílete budú občania SR podrobení opätovnému RT-PCR testu na letisku.
Viac o téme: Koronavírus
Do oznámenia o výsledku testu platí povinnosť ostať bez možnosti voľného pohybu na mieste pobytu, ktoré je uvedené v príslušnom tlačive.
Karanténa s monitorovacím náramkom
MZVEZ SR zároveň informuje, že vstup do emirátu Abú Dhabí je povolený len pre osoby, ktoré sa pred odletom preukážu vytlačeným negatívnym RT-PCR testom (v anglickom jazyku) nie starším ako 72 alebo 96 hodín - v závislosti od krajiny príletu. Pri prílete budú občania SR podrobení opätovnému RT-PCR testu na letisku.
Po prílete do emirátu Abú Dhabí zároveň platí povinnosť absolvovať 10-dňovú karanténu. Tá bude kontrolovaná prostredníctvom monitorovacieho náramku a tiež je potrebné si stiahnuť monitorovaciu aplikáciu. Zároveň platí povinnosť podrobiť sa na 8.deň po príchode opätovnému RT-PCR testu. Emirátske orgány môžu nariadiť osobám prichádzajúcim z vysoko rizikových krajín inštitucionálnu karanténu.
Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Dubaj bude vyžadovať negatívny PCR test, v Abú Dhabí je povinná karanténa © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Muž vtrhol na strednú školu so sekerou a nožom, zranil jedného študenta
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia
Polícia zasahovala v Dunajskej Strede, detskú výživu podozrivú z kontaminácie stiahli z predaja