Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Drony sú pre Rusov čoraz dôležitejšie, podľa Britov však nemôžu podnikať ďalšie operácie pre jeden dôvod
6.9.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko má na Ukrajine obmedzenú dostupnosť prieskumných bezpilotných lietadiel, čo ruským silám bráni v operáciách. V najnovšej správe to na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedlo britské ministerstvo obrany.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Kým počas augusta zvykli Rusi vykonávať na pravom brehu rieky Dnipro priemerne 50 letov bezpilotných lietadiel za deň, počas uplynulého víkendu to bolo iba 27.
Briti tvrdia, že Rusko pripisuje dronom „čoraz významnejšiu úlohu“. Uviedli, že bojové straty, ako aj nedostatok komponentov v dôsledku sankcií pravdepodobne „znižujú taktické situačné povedomie veliteľov a čoraz viac brzdia ruské operácie“.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: Drony, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Drony sú pre Rusov čoraz dôležitejšie, podľa Britov však nemôžu podnikať ďalšie operácie pre jeden dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve