Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
- Top foto dňa (23. júl 2026): Počasie vo svete, skládka v pásme Gazy a predpremiéra Comic-Con International
- Kolabuje námorná preprava? K blokáde Hormuzu a Húsíom v Červenom mori sa pridávajú obmedzenia v čiernomorských prístavoch
Dohoda krajín G7 zachádza s regiónom ako s kolóniou, vyhlásil brazílsky prezident Bolsonaro
Webnoviny 26. august 2019 747
26.8.2019 (Webnoviny.sk) - Dohoda krajín G7 o boji proti amazonským lesným požiarom zachádza s regiónom ako s kolóniou. Uviedol to brazílsky prezident Jair Bolsonaro.
Jeho pondelkové vyjadrenie na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter nasledovalo po tom, ako francúzsky prezident Emmanuel Macron oznámil, že skupina siedmich najvyspelejších krajín sveta sa dohodla, že poskytnú bezprostrednú pomoc vo výške 20 miliónov amerických dolárov (v prepočte približne 18 miliónov eur) na boj s lesnými požiarmi v Amazónii. Rovnako súhlasili s dlhodobou iniciatívou na ochranu dažďového pralesa.
Macron tiež odsúdil "mimoriadne neúctivé pripomienky" Bolsonara na adresu jeho ženy a zopakoval, že brazílsky prezident klamal v otázke záväzkov týkajúcich sa odlesňovania.
Bolsonaro na oplátku uviedol, že Macronove "smiešne a zbytočné útoky na Amazóniu" sú neprijateľné a obvinil ho, že jedná s regiónom "ako keby sme boli kolónia".
Viac k témam: Amazonský prales, lesný požiar, summit G7
Zdroj: Webnoviny.sk - Dohoda krajín G7 zachádza s regiónom ako s kolóniou, vyhlásil brazílsky prezident Bolsonaro © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Strážnik na čerpacej stanici postrelil muža, ohrozoval ho s didgeridoo
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Na pomoc ľuďom po zemetrasení vo Venezuele vyzbierali Slováci už viac ako stotisíc eur
Enviropolícia hľadá páchateľa, ktorý pri venčení postrelil psa. O pomoc žiada verejnosť – FOTO