Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Dievčatá prepadli v diagnostickom ústave vychovávateľku, päť z nich je na úteku
PRAHA 7. apríla (WebNoviny.sk) - Šesť dievčat prepadlo v sobotu večer vychovávateľku v diagnostickom ústave v Prahe 4. S použitím násilia jej zobrali mobilný telefón a peniaze a následne utiekli.
Polícii sa podarilo jedno dievča vypátrať. Ďalších päť vo veku 15 až 18 rokov je na úteku. Prípad prevzali pražskí kriminalisti.
Dievčatám hrozí odňatie slobody až na päť rokov. Policajný hovorca Jan Rybanský pre portál iDNES.cz povedal, že napadnutá žena zatiaľ nevyhľadala lekárske ošetrenie.
Zariadenie sa nachádza v mestskej časti Hodkovičky a zameriava sa predovšetkým na psychosociálne problémy a poruchy v správaní u dievčat vo veku 15 až 18 rokov. Zriaďovateľom ústavu je ministerstvo školstva.
Viac k témam: prepad
Zdroj: Webnoviny.sk - Dievčatá prepadli v diagnostickom ústave vychovávateľku, päť z nich je na úteku © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini