Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Čo by sa dialo v prípade zabitia Zelenského? Podľa Blinkena majú Ukrajinci pripravený plán
Webnoviny 6. marec 2022 671
6.3.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinci majú pripravený plán pre "kontinuitu vlády" v prípade, že by zabili prezidenta Volodymyra Zelenského.
V rozhovore pre reláciu Face the Nation televízie CBS to v nedeľu povedal americký minister zahraničných vecí Antony Blinken, informuje spravodajský portál CNN.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
„Ukrajinci majú pripravené plány, o ktorých nebudem hovoriť ani uvádzať podrobnosti, na zabezpečenie kontinuity vlády, a tým by som skončil,“ vyjadril sa Blinken, ktorý zároveň pochválil Zelenského vedenie počas krízy.
„Líderstvo, ktoré ukázal prezident Zelenskyj, ktoré ukázala celá vláda, je pozoruhodné, sú stelesnením týchto neuveriteľne odvážnych ukrajinských ľudí,“ skonštatoval Blinken.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Čo by sa dialo v prípade zabitia Zelenského? Podľa Blinkena majú Ukrajinci pripravený plán © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nezabudnuteľné momenty na MS 2026. Nórske veslovanie, virálny Haaland, skvelé Kapverdy či politický zásah Trumpa – VIDEO, FOTO
Fico ostro zaútočil na Európsku komisiu, jej správu o právnom štáte označil za pokryteckú – VIDEO